ADATIP SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BASKETBOL – TED ANKARA KOLEJLİLER

Sonuçlar

TakımTSonuç
Sakarya BŞB62Mağlubiyet
TED Ankara Kolejliler67Galibiyet

Maç Yazısı

Basketbol Gençler Ligi B Grubu beşinci hafta mücadelesinde Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol ile TED Ankara Kolejliler karşı karşıya geldi.

31 Ekim Çarşamba günü Sakarya Spor Salonu’nda oynanan maçı uzatmalarda 67-62 kazanan TED Ankara Kolejliler gruptaki galibiyet sayısını 4’e yükseltti. Sakarya Basketbol ise henüz maç kazanamadı.

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta takımlar ilk dakikalarda kısa seriler yakalasa da birbirine üstünlük sağlamakta zorlandı ve ilk çeyrek 17-15 Sakarya Basketbol lehine sonuçlandı. İkinci çeyrekte Hamza Alptuğ Baştuğ ile etkili olan ev sahibi ekip, savunmada da iyi iş çıkardı ve soyunma odasına 28-23 avantajlı giden taraf oldu.

TED Ankara Kolejliler üçüncü çeyrekte savunma direncini arttırdı. İlk dakilarda Alperen Ercan’dan gelen skor katkısına periyotun sonuna doğru üst üste bulduğu üçlüklerle Ata Turgut ve Can Sayın da katılınca Ankara ekibi son çeyreğe 45-39 önde gitmeyi başardı. Büyük çekişmeye sahne olan dördüncü periyotta ev sahibi sonlara doğru 5-0’lık seri yakalasa da TED geri dönmeyi başardı ve maçı uzatmalara taşıdı. Uzatmalarda maç iki tarafa da gidip gelse de TED Ankara Kolejliler daha sakin kaldı ve parkeden 67-62 galip ayrıldı.

Ankara ekibinde Can Sayın 17 sayı 6 ribaund, Alperen Ercan 16 sayı 6 ribaund 2 asist, Abdullah Güçlü 12 sayı 9 ribaund 3 asist ile katkı verdi.

Sakarya Basketbol’da Hamza Alptuğ Baştuğ 27 sayı 8 ribaund 2 asist, Yusuf Özkan İr 9 sayı 7 ribaund 4 asist, Burak Çimen 8 sayı 3 ribaund ile mücadele etmesine karşın mağlubiyeti engelleyemedi.

BASKETBOL GENÇLER LİGİ B GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Ayrıntılar

Tarih Saat Turnuva/Lig/Grup Sezon
31 Ekim 2018 16:00 BASKETBOL GENÇLER LİGİ B GRUBU 2018 - 2019

Salon

Sakarya Atatürk Spor Salonu