#GKTŞ2016 – İstanbul Üniversitesi 2. maçında da zorlanmadı

[AdSense-B]

Antalya’da düzenlenen 2016 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde Orman Gençlik ile İstanbul Üniversitesi karşı karşıya geldi.

25 Mayıs Çarşamba günü Antalya Atatürk Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 57-37’lik skorla geçen İstanbul Üniversitesi gruptaki 2. galibiyetini elde eti.

Oldukça dengeli başlayan karşılaşmanın ilk çeyreğini İstanbul Üniversitesi 15-10 önde tamamladı. İkinci çeyreğe hızlı başlayan İstanbul ekibi çeyreğin ilk bölümü geride kalırken farkı çift hanelere çekti ve İlayda Güner’in etkili oyunuyla devreye 28-20 önde girdi. İkinci yarıya savunma sertliğini yükselterek başlayan İstanbul Üniversitesi üçüncü çeyreği 44-29’luk skorla önde geçerken, karşılaşmadan da 57-37’lik skorla galip ayrılmayı başardı.

İstanbul Üniversitesi’nde İlayda Güner 25 sayı 11 ribaund ile karşılaşmanın öne çıkan ismi olurken, ona 8 sayı 3 asist ile Aleyna Serçe ve 11 ribaund ile Eylül Minez eşlik etti.

Orman Gençlik’te Yaren Geçer 11 sayı 6 ribaund, Aslı Çil 6 sayı 6 ribaund 3 asist, Havanur Yılmaz ve Pelinsu Civelek 9 sayı 5 ribaund ile mücadele etti.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GENÇ KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI D GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ