#KETŞ2016 – Pınar Karşıyaka 2’de 2 yaptı

[AdSense-B]

Ankara’da düzenlenen 2016 Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde Ege Yıldızları ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya geldi.

25 Mayıs Çarşamba günü Ankara Arena’da oynanan mücadelede rakibini 47-45’lik skorla mağlup eden Pınar Karşıyaka gruptaki ikinci maçını da kazanmayı başardı.

Karşılıklı sayılarla başlayan karşılaşmanın ilk 4 dakikası 7-7 eşitlikle geçilirken, 9-0’lık bir seri bulan Ege Yıldızları skorda kontrolü eline alırken ilk çeyreği 18-9 önde kapadı. Düşük tempoda geçen ikinci çeyreğe 9-0 ile giren Pınar Karşıyaka skora dengeyi getirdi ve son saniyelerde faul çizgisinden bulduğu sayılarla devreye 24-22 önde gitti. Büyük bir çekişmeye sahne olan üçüncü çeyrek sonunda İzmir ekibinin 36-31’lik üstünlüğü göze çarptı. Son bölüm büyük bir çekişmeye sahne olurken, bitime 20 saniye kala Ege Yıldızları 45-45’lik eşitliği sağladı. Fakat son hücumda Mert Deniz Uğurtaş ile sayı bulan Pınar Karşıyaka mücadeleden 47-45’lik skorla galip ayrıldı.

Pınar Karşıyaka’da 16 sayı 7 ribaund ile oynayan Doruk Beriç, 8 sayı 15 ribaund ile oynayan Mert Deniz Uğurtaş ve 6 sayı 6 ribaund ile oynayan Gücüm Mert Cansızoğlu galibiyette öne çıkan isimler oldu.

Ege Yıldızları’nda 10 sayı ile oynayan Mithat Can Özalp, 7 sayı 16 ribaund ile oynayan Burak Canıok ve 5 sayı 13 ribaund ile oynayan Aydın Şirin yenilgiye engel olamadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KÜÇÜK ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI D GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ